Trofeum dla Płocka

Trzecie z rzędu, a trzynaste w historii klubu trofeum ORLEN Puchar Polski zdobyła Wisła Płock. W wielkim finale rozgrywanego w Kaliszu turnieju „Nafciarze” pokonali Industrię Kielce nie tylko doskonałą grą, ale także przy w przy fantastycznym dopingu kilkuset swoich wiernych kibiców, którzy w niedzielny wieczór zjawili się w hali Arena będącej sceną handballowych zmagań.

„Fantastyczne spotkanie w naszym wykonaniu, fantastyczny doping kibiców, który na pewno nas uskrzydlił. Siedziała w nas niedawna porażka w spotkaniu ligowym w Płocku, gdzie Kielce były zdecydowanie lepszym zespołem. Chcieliśmy się zrehabilitować, przede wszystkim sobie. Walczyliśmy o każdy centymetr boiska, w każdej sekundzie i myślę, że to dało nam wiarę w wygraną” - podsumował radiuCENTRUM spotkanie prawoskrzydłowy Wisły Płock i wybrany MVP meczu Michał Daszek.

na fot.: prawoskrzydłowy Wisły Płock Michał Daszek

W pierwszych minutach na boisku dominowała drużyna z Płocka. W pewnym momencie Kielce zaczęły gonić swojego przeciwnika i wynik oscylował w okolicach remisu. Jednak na chwile przed końcem pierwszej połowy Nafciarze zdobyli pięć bramek z rzędu i na tablicy pokazał się wynik 15:10. W drugiej połowie emocje sięgały zenitu. Było sporo kar i czerwona kartka, a Wisła niesiona dobrą passą powiększała przewagę nad Industrią, by zakończyć walkę o ORLEN Puchar Polski wynikiem 29:20.

na fot.: kibice z Płocka

„Drużyna z Płocka była świetnie przygotowana do tego meczu i zasłużenie zdobyli Puchar Polski. My popełniliśmy za dużo prostych błędów w ataku i przegraliśmy kilka pojedynków jeden na jeden w obronie. Wydaje mi się, że głównie gra w ataku była naszą bolączką” - powiedział radiuCENTRUM rozgrywający Industrii Kielce Paweł Paczkowski.

na fot.: rozgrywający Industrii Kielce Paweł Paczkowski

W tym roku pierwszy raz ORLEN Puchar Polski odbył się w formule final four — czyli takiej, w której o trofeum walczyły wyłonione wcześniej cztery najlepsze drużyny kobiece i męskie. Kalisz będzie gospodarzem finału ORLEN Puchar Polski także w dwóch kolejnych latach. Organizatorem turnieju jest Związek Piłki Ręcznej w Polsce, miasto Kalisz oraz MKS Kalisz, a partnerem medialnym wydarzenia było radioCENTRUM.